Föreningar i kronoberg

Här följer de aktiva föreningar som idag finns registrerade i Kronoberg. OBS, listan uppdateras löpande

IOGT-NTO Vårblomman
Annerstad
Kontakt: Staffan Svensson, staffan@staffan.lby.se, 070-313 26 11

IOGT-NTO Daashan
Araby
Kontakt: Khadija Mohamed, khadija68@hotmail.se

IOGT-NTO Ljusbringaren
Bergdala
Kontakt: Margaretha Enermo, m.ernemo@gmail.com, 070 347 29 55

IOGT-NTO Svanen
Diö
Kontakt: Bodil Hansen, bodil@nsf.scout.se, 070 191 79 53

IOGT-NTO Vårblomman
Drev
Kontakt: Asta Engblom, Drev Arvidsgård 2 36391 Braås

IOGT-NTO Freja
Eke/Braås
Kontakt: Birgitta Andersson, lillaboldo@gmail.com, 076 187 02 44

IOGT-NTO Norrsken
Hashult
Kontakt: Britt-Marie Börjesgård, britt-marie.borjesgard@jkpglm.se

IOGT-NTO Fram
Lagan
Kontakt: Monica Dahl, monica.granstalida@gmail.com, 073 564 01 68

IOGT-NTO Conatus Kronoberg
Lammhult
Kontakt: Laura Silva Rossel Calvimontes, laurarosselsilva@hotmail.com, 072 322 60 69

IOGT-NTO Bergsrådet Aschan
Lessebo
Kontakt: Enar Stenström, 072 582 91 98

IOGT-NTO Linnéan
Linneryd
Kontakt: Gunvor Juhlin, gunvor.juhlin@iogt.se, 070 593 76 19

IOGT-NTO Ljung
Ljungby
Kontakt: Olle Bolmelind, olle@sagaxmedia.se, 070 555 30 86

IOGT-NTO Hedersborgen
Moheda
Kontakt: Margreth Bertilsson,  Ages väg 1 A 34261 Moheda

IOGT-NTO Diana
Tolg
Kontakt: Ida Gunnarsson Blom, pfcigida@hotmail.com, 070 412 58 59

IOGT-NTO Hedersvakten
Torpsbruk
Kontakt: Ingvar Andersson, helen.bengts@hotmail.com, 0470-66988

IOGT-NTO Wieselgrens förhoppning
Vislanda
Kontakt: Margaretha Nyberg, margaretaaenyberg@gmail.com,

IOGT-NTO Dacke
Växjö
Kontakt: Anette Prim, anette@prims.se, 070 p945 95 08

IOGT-NTO Aktiv
Växjö
Kontakt: Sherry Olesen, olesensherry@gmail.com,  073 622 41 33

IOGT-NTO Vattentorget
Växjö
Kontakt:

IOGT-NTO Visol
Växjö
Kontakt: Lars-Ove Kårehed, lars-ove.karehed@iogt.se, 070 471 40 99

IOGT-NTO Tillsammans
Växjö
Kontakt: Curt Thapper, curt.thapper@iogt.se, 070 983 83 36

IOGT-NTO Växjö 201
Växjö
Kontakt:

IOGT-NTO Linnés minne
Älmhult
Kontakt: Frida Lönnberg, frida@lonnberg.org, 070 244 31 03

IOGT-NTO Eken Bråthult
Älmhult
Kontakt: Kjell Schön, 070 327 09 30

IOGT-NTO Vårvind
Kontakt: